Rezerwacja stolika online – popularne aplikacje

Rezerwacja stolika online – popularne aplikacje Rezerwacja stolika

Rezerwacja stolika online to wygodne rozwiązanie, będące odpowiedzią na potrzeby współczesnych ludzi żyjących w ciągłym biegu. W celu jej dokonania wykorzystuje się platformy internetowe bądź aplikacje na telefon.

Zaletą korzystania z takich sposobów jest też szybkość i przypomnienia nadchodzące za pomocą SMS-a lub e-maila o nadchodzącej dacie rezerwacji.

Rezerwacja stolika online – platforma eatPoint

Jedną z popularniejszych platform, dzięki którym możliwa jest rezerwacja stolika online, jest eatPoint.pl. Umożliwia ona szybki i niezwykle wygodny booking miejsc w ulubionych restauracjach i lokalach, bez konieczności wykonywania telefonu. Dodatkowo na blogu https://eatpoint.pl/blog/ można znaleźć nowinki i porady gastronomiczne, zawierające m.in. informacje o restauracjach, które warto odwiedzić. Znaczącą zaletą tego rodzaju rozwiązań jest to, że rezerwacji można dokonać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze dnia, niezależnie od tego, czy dana restauracja jest w tym momencie otwarta, czy nie. Wystarczy mieć dostęp do telefonu komórkowego z internetem, tableta bądź laptopa. Rezerwację stolika online za pośrednictwem platformy eatPoint zrobi się w kilku prostych krokach. Pierwszym z nich jest wyszukanie określonego miejsca i wybranie daty oraz godziny rezerwacji. Następnie wystarczy potwierdzić swój wybór i gotowe. Korzyścią związaną z korzystania z platformy eatPoint bądź innych serwisów jest otrzymywanie za pomocą wiadomości SMS lub e-mail przypomnienia o nadchodzącym terminie rezerwacji. Jest to bardzo komfortowe i doceniane przez klientów, zwłaszcza zabieganych i pochłoniętych codziennymi obowiązkami.

Aplikacje do rezerwacji stolika online

Na internetowym rynku gastronomicznym funkcjonuje wiele aplikacji mobilnych na telefon do rezerwacji stolika online w wybranych lokalach i restauracjach w różnych miejscach Polski i świata.

l Znaną aplikacją mobilną do rezerwacji stolika online cieszącą się dużą popularnością jest zomato.pl. Uruchamiając aplikację, konsument zostaje powitany zdjęciem przedstawiającym smakowite potrawy. Po jej włączeniu wybiera się lokalizację, a następnie podaje konkretny posiłek. W tym momencie aplikacja wyświetla listę restauracji spełniających te kryteria. Zomato.pl dodatkowo zajmuje się prowadzeniem własnego rankingu lokali w oparciu o recenzje pozostawione przez użytkowników. Pod nazwą wybranej restauracji pojawiają się podstawowe informacje: menu, ceny posiłków oraz godziny otwarcia.

l Za lidera na rynku aplikacji do rezerwacji stolika online uznaje się Quandoo. Wykorzystuje się ją do poszukiwania ciekawych miejsc i restauracji w największych miastach zlokalizowanych w różnych częściach świata. Po uruchomieniu aplikacji wybiera się interesujące miasto, a następnie określa się rodzaj kuchni. Aplikacja pokazuje szacunkowe ceny posiłków, godziny otwarcia lokali oraz oferowane dania.

l Inną znaną aplikacją mobilną do rezerwacji stolika online jest GetTable, jednak jest ona przeznaczona wyłącznie do mieszkańców dwóch polskich miast – Warszawy i Krakowa. Jest ona połączona z TripAdvisorem – portalem zajmującym się ocenianiem restauracji. Dzięki temu użytkownicy aplikacji GetTable otrzymują informacje o ocenach i opiniach związanych z konkretnym lokalem. Po dokonaniu rezerwacji konsument otrzymuje SMS-a zawierającego potwierdzenie i numer dokonanej rezerwacji.