Ruszył pierwszy polski fundusz dla sektora agrotech

Ruszył pierwszy polski fundusz dla sektora agrotech materiały PR

W czerwcu oficjalnie rozpoczął swoją działalność AgriTech Hub – pierwszy polski fundusz venture capital w pełni dedykowany branży agrotech.

Zajmie się on komercjalizacją najbardziej perspektywicznych projektów B+R w fazie Proof of Concept (PoC) i Proof of Principle (PoP) dla sektora rolno-spożywczego.

Rozwiązania i technologia dla agrotech

AgriTech Hub koncentruje się na inwestowaniu w rozwiązania i technologie w obszarze całego łańcucha wartości dodanej w rolnictwie oraz szeroko pojętej branży agrotech. Szczególnie interesujące dla funduszu są segmenty Smart Fields – rolnictwo precyzyjne oraz Healthy Foods – zdrowa żywność z wykorzystaniem technologii ICT.

Funduszem zarządzają Marcin Woźniak oraz Ireneusz Tomczak – doświadczeni menedżerowie i inwestorzy. Dotychczas aktywnie działali oni przede wszystkim w obszarze nowych technologii i ICT, m.in. w funduszu venture capital – KnowledgeHub, który dedykowany jest innowacyjnym rozwiązaniom marketingowym i skupia w swoim portfelu ponad 20 spółek.

Na styku nauki i biznesu

AgriTech Hub chce być pomostem między światem nauki a biznesu, dlatego od początku swej działalności stawia na ścisłą współpracę ze środowiskiem naukowym.

– Na długo przed uruchomieniem funduszu podjęliśmy rozmowy z centrami transferu technologii największych uczelni oraz z instytucjami naukowymi w Polsce. Większość z tych podmiotów wyraziła już gotowość do współpracy z nami – komentuje Marcin Woźniak, dyrektor zarządzający AgriTech Hub. – Wierzymy, że tylko budowanie bliskiej relacji z najlepszymi ośrodkami naukowo-badawczymi, instytucjami i partnerami z sektora przedsiębiorstw, jest drogą do efektywnych inwestycji, niosących realną wartość dla branży rolno-spożywczej, a co za tym idzie – dla konsumenta.

Wsparcie MITEF

AgriTech Hub wspierany jest merytorycznie, zwłaszcza w procesie akceleracji projektów, przez MIT Enterprise Forum Poland – będący członkiem ogólnoświatowej sieci MIT Enterprise Forum (MITEF), zrzeszonej pod egidą Massachusetts Institute of Technology (MIT). Celem organizacji jest mentoring oraz edukacja przedsiębiorczych naukowców w zakresie komercjalizacji wyników ich badań, a także pomoc w łączeniu i współpracy z doświadczonymi przedsiębiorcami i otoczeniem biznesowym.

Obecnie fundusz we współpracy z MITEF przygotowuje raport Badanie (R)ewolucja Agrobiznesu, dotyczący innowacji i inwestycji w środowisku agrotech w Polsce. Jego wyniki mają dostarczyć informacji o realnych potrzebach w zakresie badań i rozwoju podmiotów sektora rolno-spożywczego. Swój udział w tworzeniu raportu może mieć każdy decydent związany z agrotech, który wypełni ankietę dostępną na stronie http://agritech2016.questionpro.com.

Więcej na temat AgriTech Hub na www.agritechhub.pl.

KnowledgeHub Magdalena Osial-Tyszkiewicz

Dalej

x

4 komentarze

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki

 • Lisa Becker Lisa Becker

  Witam Panie i Panowie.Witamy w NoviCap Financial Service Provider.Czy pilnie potrzebujesz przełomu finansowego? Potrzebujesz pożyczki z różnych powodów? NoviCap oferuje elastyczne opcje pożyczek dostosowane do twoich potrzeb.NoviCap oferuje różnorodne opcje pożyczek wszystkim potrzebującym pomocy finansowej o niskich stopach procentowych 3%, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka biznesowa, pożyczka osobista czy pożyczka na rachunki medyczne, zaliczka na wypłatę, finansowanie sprzętu, pożyczka hipoteczna itp. Usługa jest szybka, bezpieczna, niezawodna. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki NoviCap, wyślij e-mail za pośrednictwem || novicapserviceprovider@gmail.com ||O NOVICAPNoviCap, założona w 2015 roku, jest jednym z największych rynków pożyczek na świecie. Wiele osób, zwłaszcza właścicieli firm, korzysta z bezpłatnej usługi online NoviCap w celu znalezienia finansowania, przeglądając wiele produktów pożyczkowych z naszej szerokiej sieci programów pożyczkowych. NoviCap zapewnia finansowanie w szybki, elastyczny i przejrzysty sposób, oferując jednocześnie profesjonalnym inwestorom możliwość inwestowania w aktywa krótkoterminowe przynoszące ponadprzeciętne zwroty.Jesteśmy bardzo szybcy, godni zaufania i godni zaufania. Możesz pożyczyć od 1000 do 50 milionów euro. NoviCap jest właściwą firmą do skontaktowania się, gdy potrzebujesz pilnej pożyczki.Nigdy więcej marnowania czasu na próby uzyskania pożyczki od innych instytucji finansowych lub stresujące wizyty w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz.Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail na adres || novicapserviceprovider@gmail.com ||

  2020-02-23 01:53:24

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • +16789614259 +16789614259

  Dzień dobry,Wyzwanie Usługi finansowe może zapewnić Ci pożyczki na Twoje potrzeby. Czy potrzebujesz osobistej lub biznesowej pożyczki bez presji i szybkiej akceptacji? Mamy otwarte możliwości finansowe dla osób, które potrzebują jakiejkolwiek pomocy finansowej. To jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienie, otrzymujemy wszystkie rodzaje pożyczek z 3% odsetkami. oceń, zgłoś się teraz Jeśli jesteś zainteresowany. skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej, aby uzyskać więcej informacji na temat ofert kredytowych, a my zakończymy Twoje problemy finansowe ZarządzanieRzuć wyzwanie usługom finansowymEmail:: challengefinancialservics@gmail.comEmail: challengefin@outlook.comTel .: +16789614259

  2018-11-16 06:20:26

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • RAHEL COHRAN RAHEL COHRAN

  Czesc.Jestem panem Rahelem Coheranem, pożyczkodawca prywatnym, który udziela pożyczki na życie osobom prywatnym, firmom, ubezpieczycielom itp. Czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej lub potrzebujesz pożyczki, aby zainwestować, lub potrzebujesz pożyczki, aby zapłacić za rachunki, nie szukaj dalej jak jestesmy tutaj, aby wszystkie twoje problemy finansowe należały do przeszłości. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek w dowolnej denominacji walutowej z oprocentowaniem 2% bez opłaty wstępnej. Chce użyć tego wspaniałego medium, aby poinformowac, ze jestesmy gotowi pomóc Ci w każdej formie pożyczki, która rozwiąże Twój problem finansowy. tak, a następnie wróć teraz przez e-mail (contact@saintloan.com) lub odwiedz nasza strone internetowa (www.saintloan.com), aby uzyskać więcej informacji, TYLKO Z ZADOWOLENIEM PRZYJEMNOŚCIĄ.

  2018-08-23 04:15:16

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Josef Lewis Josef Lewis

  Dzień dobry, jestem Josef Lewis, prywatny pożyczkodawca, który udziela pożyczek osobom prywatnym, firmom i instytucjom rządowym o niskim oprocentowaniu 2%. Wiemy, że istnieje wiele rodzin, które mieszkają na czekach płacących za wypłatę oraz inne, które nie mogą zadbać o swoje zobowiązania finansowe iz tego powodu jesteśmy tutaj, aby przywrócić środki finansowe.Oferujemy szeroki zakres usług finansowych, w tym: planowanie biznesowe, finansowanie komercyjne i deweloperskie, nieruchomości i kredyty hipoteczne, kredyty konsolidacyjne, pożyczki dla przedsiębiorstw, pożyczki prywatne, refinansowanie kredytów mieszkaniowych, pożyczki hotelowe, kredyty studenckie itp. Prosimy o niezwłoczną odpowiedź, korzystając z poniższych informacji jeśli jesteś zainteresowany pożyczką i nie masz oszustów ..Email: progresiveloan@yahoo.comZadzwoń / Wyślij +1 (603) 786-7565 dzięki

  2018-05-03 15:08:30

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz