W jaki sposób przedsiębiorstwa działające w modelu eCommerce mogą czerpać korzyści z fotografii z banku zdjęć?

W jaki sposób przedsiębiorstwa działające w modelu eCommerce mogą czerpać korzyści z fotografii z banku zdjęć? pl.depositphotos.com

Popularne witryny oferujące tzw. ilustracje stockowe.

Mimo, iż na rodzimym rynku dostępnych jest ogrom baz zdjęć, z których korzystać mogą przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w globalnej sieci Internet, jak pokazały niedawne badania, osoby pragnące uzyskać zauważalny wzrost generowanych przychodów poprzez odświeżenie wyglądu swojej witryny, sklepu internetowego czy też - przedstawienie prowadzonego biznesu w bardziej atrakcyjny sposób niejednokrotnie sięgają po zaufane portale zagraniczne, wśród których prym wiedzie bezsprzecznie serwis Depositphotos oferujący zainteresowanym klientom doskonałej jakości zdjęcia nienaruszające jakichkolwiek praw autorskich. Portal ten charakteryzuje niezwykle bogaty wachlarz dostępnych kategorii oraz rozsądne ceny. Dziś przyjrzymy się ofercie rzeczonego portalu przez pryzmat prowadzenia działalności gospodarczej oraz rozwiejemy niektóre błędne przekonania dotyczące tak zwanych treści typu treści stockowe. 

Obraz wspierający sprzedaż

Warto przede wszystkim zadać sobie pytanie – czy obrazy pochodzące z banku zdjęć mogą pomóc w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz jej dalszym rozwijaniu na przestrzeni kolejnych miesięcy i lat? Przez wielu banki takie są bowiem w dalszym ciągu postrzegane wyłącznie jako serwisy oferujące wysokiej jakości tapety na pulpit oraz ilustracje dedykowane hobbystycznym stronom internetowym. Okazuje się jednakże, że mit ten upadł już dawno i obecnie nawet największe firmy działające w branży eCommerce korzystają z takich portali jak chociażby Depositphotos celem uzupełnienia swojej bazy ilustracji i przyciągnięcia konsumentów do oferowanych towarów lub usług. Dlaczego tak się dzieje i dlaczego to właśnie obrazy typu zdjęcia stockowe cieszą się taką popularnością wśród przedsiębiorców?

  • W przypadku podmiotów działających w Internecie, szata graficzna oraz wszelkie elementy wizualne mają niebagatelne znaczenie,
  • Użyte ilustracje mogą pomóc właścicielowi firmy przedstawić cele firmy oraz kluczowe wartości jakie jej przyświecają,
  • Właściwie dobrane zdjęcia z bazy mogą znacznie ułatwić przekazywanie odbiorcom istotnych informacji, wyjaśnienie specyfiki świadczonych usług lub oferowanych towarów, jak też – w niektórych przypadkach - poprawę wizerunku prowadzonej działalności,
  • Strony obfitujące w piękne, jakościowe grafiki z większą dozą prawdopodobieństwa przyciągną do siebie klientów na dłużej i zachęcą ich do zaznajomienia się z pozostała częścią serwisu, co z kolei przyczynić się może bezpośrednio do zwiększenia ilości dokonywanych zakupów i składanych zamówień.

Jak można zaobserwować, ogrom potencjalnych korzyści wynikających z wykorzystania na swojej stronie firmowej lub w sklepie fotografii z banku zdjęć sprawia, że stanowią one doskonałe narzędzie promocyjne i informacyjne, które może znacznie poprawić naszą pozycję na rynku nie wymagając jednocześnie od nas nadmiernych nakładów finansowych.

Błędne przekonania

W odniesieniu do tak zwanych zdjęcia stockowe narosło wiele mitów i nieprawdziwych przekonań, które to pragniemy w ramach tego artykułu zweryfikować oraz obalić. Nie jest bowiem prawdą, że wszystkie zdjęcia z banku to proste ilustracje nieniosące za sobą jakiegokolwiek przesłania. W gigantycznych zbiorach takich serwisów jak Depositphotos znajdziemy setki jeżeli nie tysiące ilustracji na każdą okazję przedstawiających niemalże każdy przedmiot i sytuację z różnych ujęć oraz w wielu niezwykłych kompozycjach, niekiedy nawet takich, które samodzielnie nigdy nie przyszłyby nam na myśl.

Wieloletnie doświadczenie w kwestii analizy zasobów portali ze zdjęciami pokazuje, że banki zdjęć (takie jak chociażby Depositphotos) pozwalają nabyć wysokiej jakości materiały w przystępnych cenach. Jesteśmy wręcz przekonani, że idealnie wpiszą się one w specyfikę prowadzonej działalności gospodarczej, przyciągając zainteresowany wzrok wielu klientów – zarówno tych obecnych jak i potencjalnych!

Słowem podsumowania

Ostatnie lata w branży pokazały, że tak zwany treści stockowe jest rozwiązaniem wręcz doskonałym dla wszystkich przedsiębiorców, którzy pragną zwiększyć atrakcyjność prowadzonej działalności gospodarczej, a jednocześnie z tych czy innych względów nie są w stanie pozwolić sobie na zatrudnienie profesjonalnego fotografa. Zamiast bowiem regularnie płacić ekspertowi, nie mając dodatkowo gwarancji, że efekt końcowy będzie w pełni odpowiadał naszym oczekiwaniom, możemy bowiem wybrać określone zdjęcie, które naszym zdaniem przykuje uwagę odwiedzających sklep lub witrynę. Fotografie wchodzące w skład zasobów banków zdjęć wykonane zostały przez doświadczonych ekspertów w swojej dziedzinie przy wykorzystaniu aparatów fotograficznych z najwyższej półki, a więc nie musimy się obawiać, że w jakikolwiek sposób będą one odstawać od tych, które wykonałby dla nas fotograf. Naszym zdaniem obrazy typu ilustracje stockowe mogą pomóc w rozwoju przedsiębiorstwa oraz przyciągnąć do niego znaczną ilość nowych klientów, pod warunkiem że zostaną one odpowiednio dobrane i dostosowane do specyfiki prowadzonej działalności gospodarczej.