Warszawa i jej mieszkalne drapacze chmur

Warszawa i jej mieszkalne drapacze chmur materiały PR

Stolica Polski pnie się w górę. Zarówno, gdy mowa o rozwoju gospodarczym miasta, jak też w sensie dosłownym. Warszawski horyzont znaczą coraz wyższe i bardziej luksusowe drapacze chmur.

Stolica Polski pod względem gospodarczym jest lokalną potęgą. Działające na jej terenie przedsiębiorstwa wytwarzają bowiem, według danych GUS, ponad 14 proc. PKB kraju. Warszawa ma wysoką ocenę ratingową przyznaną przez Moody’s – A2 (najwyższą, jaką może otrzymać samorząd). Think tank Globalization and World Cities uznał natomiast Warszawę za metropolię globalną. Miasto kwitnie, a dowodem na to są zachodzące zmiany. Stolica przyciąga najlepszych architektów, gotowych na stałe wpisać się w warszawski krajobraz.

Nowoczesna architektura

Przykładem podniebnych inwestycji w sercu Warszawy może być co najmniej kilka wysokościowców, ale na szczególną uwagę zasługują te, które budują powstający w Polsce segment nieruchomości mieszkaniowych klasy premium. Zaprojektowany przez wybitnego architekta modernistycznego, Helmuta Jahna, 44-piętrowy drapacz chmur – Cosmopolitan Twarda 2/4 (oddany do użytku w 2014 roku) oraz znajdujący się wciąż w budowie wieżowiec Złota 44 Daniela Liebeskinda wyznaczają wysoki poziom architektonicznej sztuki nowoczesnej.

Projekt Jahna posiada ponadczasową i elegancką formę – 160-metrowy budynek pokryty jest w całości szkłem. Elewacja w takiej formie to jednak nie tylko zabieg estetyczny – to również przejaw chęci uczynienia życia mieszkańców Cosmopolitan Twarda 2/4 maksymalnie komfortowym. Przez wysokie na całe piętra okna mogą podziwiać panoramę miasta. Warto wspomnieć o tym, że okna apartamentów są otwierane, co jest nietypowym rozwiązaniem w budynkach o tej wysokości.

Wysoki luksus

Cosmopolitan Twarda 2/4, Złota 44 oraz pobliski kompleks – apartamenty Grzybowska 4, to punkty odniesienia dla wartego ponad 1,1 mld złotych rynku luksusowych nieruchomości. Przyczyną tego jest m.in. położenie w samym centrum miasta, ale również, jak w przypadku Cosmopolitan – z daleka od zgiełku. Plac Grzybowski odcięty jest bowiem od hałasu ciągiem okalających go kamienic oraz zadrzewionymi skwerami, które ciągną się aż po apartamenty Grzybowska 4. Cisza i zieleń w warszawskim Śródmieściu, a także bliskość biznesowego centrum, wielu modnych klubów, restauracji, teatrów i parków to luksus wart swojej ceny.

Pobliski wieżowiec Złota 44, niestety, nie daje aż tyle komfortu – tuż obok niego znajduje się ruchliwy ciąg komunikacyjny, prowadzący do centrum handlowego Złote Tarasy oraz Dworca Centralnego.

Relaks pod niebem Warszawy

Warto zauważyć, że luksus to także prywatność. Przestronne i wyciszone apartamenty w topowych inwestycjach mieszkaniowych klasy premium zapewniają maksimum intymności. Dają ją również niedostępne dla osób postronnych przestrzenie – np. strefa relaksu i taras wypoczynkowy. Apartamenty posiadają wysokiej klasy materiały wykończeniowe – dąb, marmur i granit. Istnieje w nich także możliwość sterowania domowymi instalacjami z ekranu smartfona. To zasługa zainstalowanego w Cosmopolitan Twarda 2/4 inteligentnego systemu zarządzania mieszkaniem – HMS.

Luksus tej klasy to nie zbytek, ale – jak podkreślają eksperci rynku nieruchomości – inwestycja. W przypadku apartamentów w cenie od 1,5 mln złotych (jak w zaprojektowanym przez Jahna budynku), wzrost wartości podniebnego lokum szacuje się o nawet 10 proc. rocznie.

materiały PR