Zrównoważona jonizacja sposobem na zmniejszenie zachorowań wśród pracowników w biurze?

Zrównoważona jonizacja sposobem na zmniejszenie zachorowań wśród pracowników w biurze? Zrównoważona jonizacja sposobem na zmniejszenie zachorowań wśród pracowników

Najlepszy pracownik, to ten który jest w stanie dobrze wykonywać powierzone mu zadania. Oprócz umiejętności będzie mu do tego potrzebne zdrowie!

Jak zmniejszyć odsetek chorych pracowników? Pomoże w tym nowoczesny oczyszczacz powietrza. Dowiedz się, o co chodzi!

Zagrożenia dla zdrowia, które czają się w powietrzu

 

Zimowe powietrze nie jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Możemy się zresztą o tym przekonać wyglądając za okno - czy dziś widzisz piękne czyste niebo, czy brzydką brudną mgłę? Jeśli musiałeś wybrać opcję drugą, to mamy złą wiadomość: to smog. 

 

Smog jest ogromnym niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia. Powstaje wskutek rozwoju przemysłu, a także niewłaściwego sposobu palenia w piecach przez zwykłych mieszkańców twojego miasta... Dlatego teraz, podczas sezonu grzewczego, problem smogu i zanieczyszczonego powietrza jest jeszcze większy!

 

Regularne wdychanie smogu (a przecież nie możesz tego uniknąć), może powodować poważne problemy zdrowotne! Przede wszystkim zwiększa się częstotliwość występowania infekcji, ale też chorób przewlekłych - w tym nawet nowotworów.

Oprócz smogu zimowe powietrze pełne jest wirusów i bakterii. Przebywanie w takich warunkach przez cały dzień jest niemalże gwarancją, że pracownicy będą chorować, bo po prostu jedna osoba będzie zarażać się od drugiej.

Jonizacja Jonizacja

Załącznik:
zagrozenia-dla-zdrowia-ktore-czaja-sie-w-powietrzu.jpg

 

Dlaczego w biurze powinien znaleźć się oczyszczacz powietrza?

 

Oprócz samego faktu istnienia zanieczyszczeń w powietrzu, jest co najmniej kilka argumentów, dlaczego właśnie w biurze oczyszczanie powietrza jest tak ważne.


  1. W firmie spędzamy lwią część dnia - dlatego kluczowym jest, aby w tym czasie oddychać dobrej jakości powietrzem!


  1. Domowników zazwyczaj jest mniej niż współpracowników. A to oznacza, że ryzyko zarażenia się chorobą większe jest w biurze niż w domu...


  1. Liczba pracowników wpływa negatywnie również na samą jakość powietrza.


  1. Każdy pracownik ma także narzędzia pracy, najczęściej są to urządzenia elektryczne (telefon, laptop, drukarka, itd.). Im jest ich więcej w pomieszczeniu, tym więcej ładunków dodatnich w powietrzu - co sprawia, że czujemy się przemęczeni, senni, boli nas głowa.


  1. W biurach częściej niż w domach instalujemy klimatyzację. A jest to kolejne zagrożenie - w niedokładnie czyszczonych przewodach łatwiej jest o pleśń, której zarodniki unoszą się w powietrzu we wszystkich pomieszczeniach, wywołując infekcje i alergie.


  1. Klimatyzacja ma jeszcze jedną wadę: powietrze jest znacznie bardziej suche. To natomiast może przyczynić się do pogorszenia kondycji włosów, skóry, a także spojówek. Dodatkowo mogą pojawić się kłopoty z górnymi drogami oddechowymi.


Zdrowy pracownik Jak zmniejszyć ilość zachorowań


Załącznik:
jak-zmniejszyc-ryzyko-chorob-wsrod-pracownikow.jpg


Jak zmniejszyć ryzyko chorób wśród pracowników?


Jak widać, zima i związana z tym okresem niska jakość powietrza, mogą okazać się problemem dla twojej firmy - a dokładniej ryzykiem chorób dla twoich pracowników. Czy można je zmniejszyć? Na szczęście tak! Kup oczyszczacz w sklepie MatrixMedia!


Rozwiązaniem w takim przypadku jest zakup oczyszczacza powietrza pracującego w technologii Plasmacluster. Jest to metoda zrównoważonej jonizacji powietrza, oparta na wyładowaniach plazmowych. W ich wyniku powstają zarówno jony dodatnie, jak i ujemne - identyczne jak te w naturalnym środowisku.


Tak czyste powietrze to nie jedyna zaleta tej technologii. Powstałe jony łączą się z cząsteczkami wody, tworząc tzw. klastry jonowe. Są to stabilne i żywotne cząstki, które przemieszczają się w powietrzu i neutralizują napotkane na swojej drodze szkodliwe substancje, takie jak bakterie, wirusy, pleśnie czy alergeny.


Oczyszczacz Sharp z serii Ultimate Air objęty jest 5-letnią gwarancją i bez problemu poradzi sobie z oczyszczaniem biurowego powietrza ze smogu. Warto wybrać urządzenie z nawilżaczem, który zwalczy suchość zimowego powietrza.